BIO Kawa Royal Brand

Gdy za oknem paskudna pogoda a ciśnienie leci w dół nie wyobrażam sobie dnia bez dwóch filiżanek kawy .Oczywiście wypiła bym więcej bo uwielbiam kawę ale ze względu na zdrowie muszę się ograniczać.

Chciałam Was dziś zapoznać z kawą BIO  Royal Brand.

DSCN4335

Arabica mielona .-Kraj pochodzenia : Gwatemala
Arabica to synonim kawy najwyższej jakości.

DSCN4337
Ziarna Arabiki są podłużne, zielonkawe i mają jasną, prostą bruzdę. Zawierają niewielką ilość kofeiny, bo tylko między 1 a 1,7%, jednakże ich smak po zmieleniu i zaparzeniu jest znakomity. Napar jest łagodny, aromatyczny, lekko kwaskowaty (ale nie kwaśny), niekiedy z aksamitnym czekoladowym posmakiem.

Kawa Gwatemalska miała kiedyś opinię najlepszej na świecie. Później jej jakość nieco się pogorszyła, obecnie jednak odzyskuje dawniejszą renomę. Pierwsze kawowce zasadzili w tym kraju jezuici w roku 1750, a plantacje przemysłowe zakładali osadnicy niemieccy pod koniec XIXw. Większość upraw znajduje się na południu, gdzie stoki wulkanicznych wzgórz Sierra Madre zapewniają idealne warunki do uprawy. Na znacznych wysokościach dojrzewa tu znakomita kawa, której pikantny i wyrafinowany smak zaspokaja najwybredniejsze gusta koneserów z różnych stron świata.(Źródło szlachetny smak.pl)

DSCN4338

BIO Kawa Roayl Brand to drobno mielona, niezwykle delikatna w smaku  kawa.O miłym  i przyjemnym aromacie.Lekko kwaskowata, urzeka czekoladowym posmakiem.Nie podrażnia żołądka.

DSCN4176

BIO Kawa Roayl Brand  posiada certyfikat Bio.

Certyfikat gospodarstwa ekologicznego to oznaczenie, które uzyskać musi każdy, kto chce oznaczyć swoje produkty jako produkty ekologiczne. Certyfikat ten jest dowodem na to, że dany produkt spełnia normy unijne dotyczące żywności ekologicznej.

Certyfikat ekologiczny, to gwarancja na której warto polegać.

149349_346823575490644_2212649690937575913_n

Reklama

4 komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s