Jak wybrać dobre krzesło biurowe

 Czy wiecie jak dużo czasu spędzamy na siedząco?  Nawet do 13 godzin dziennie spędzamy w pozycji siedzącej. Pracując za biurkiem w ciągu 8 godzin prawie nie wstajemy z krzeseł. Przychodzimy do domu i znów siedzimy. Średnio 77% czasu  spędzamy siedząc, dlatego tak ważne jest na czym siedzimy. Zle dobrane krzesło biurowe może być przyczyną takich dolegliwości jak bóle głowy i problemy koncentracją uwagi, bóle karku i barków, bóle pleców i kręgosłupa, miednicy, bóle ud, bóle kolan i łydek. Używając  odpowiednio dobranego  fotela biurowego oraz siedząc we właściwiej pozycji jesteśmy w stanie zniwelować większość tych dolegliwości.

Decydując się na zakup fotela biurowego zwróćmy uwagę jak wyprofilowane jest oparcie. Wybierajmy krzesła  z podłokietnikami. Wygodne krzesło z dobrze wyprofilowanym oparciem, dodatkowo wyposażone w podłokietniki zapewni nam wysoki komfort użytkowania i ochronę kręgosłupa, a szczególnie jego odcinka lędźwiowego.

Fotel Biurowy Fotel Ioo BS KMD34. Posiada oparcie wykonane z trwałej i odpornej na ścieranie siatki. Tapicerka fotela pokryta jest oddychającą tkaniną Fotel posiada wiele innowacji-miedzy innymi -regulowany zagłówek, który podąża za głową użytkownika, estetyczny element oparcia podpierający okolice lędźwiową użytkownika oraz funkcjonalny joystick sterujący wysokością i głębokością siedziska.
Fotel Biurowy Fotel Ioo BS KMD34. Posiada oparcie wykonane z trwałej i odpornej na ścieranie siatki.
Tapicerka fotela pokryta jest oddychającą tkaniną
Fotel posiada wiele innowacji-miedzy innymi -regulowany zagłówek, który podąża za głową użytkownika, estetyczny element oparcia podpierający okolice lędźwiową użytkownika oraz funkcjonalny joystick sterujący wysokością i głębokością siedziska.

Najlepiej wybrać  model  krzesła biurowego które posiada jak największą ilość regulacji każdego elementu. Bardzo ważna jest możliwość regulowania wysokości siedziska, odchylenia oparcia czy odległości pomiędzy podłokietnikami.

Krzesło biurowe powinno być też lekkie  i stabilne. Powinno opierać na  minimum 5-ramiennej bazie.

Powierzchnia siedziska powinna być płaska, dobrze gdy jej przednia połowa odchyla się ku tyłowi pod kątem 3 – 5 stopni.

Ważne są też wymiary. Najlepiej gdy  głębokość i szerokość siedziska wynosi 40 cm, a wysokość oparcia równa się 55 – 60 cm.  Zakres regulacji wysokości siedziska  powinien wahać się w granicach  40 do 50 cm.

Fotel Next to fotel o nowoczesnej, lekkiej stylistyce. Posiada ergonomiczny profil,obszerne siedzisko i wysokie oparcie z wbudowanym mechanizmem regulacji wychylenia oparcia w kilku pozycjach. Fotel wykonany jest z naturalnej skóry licowej.Obustronne tapicerowany.
Fotel Next to fotel o nowoczesnej, lekkiej stylistyce. Posiada ergonomiczny profil, obszerne siedzisko i wysokie oparcie z wbudowanym mechanizmem regulacji wychylenia oparcia w kilku pozycjach. Fotel wykonany jest z naturalnej skóry licowej. Obustronne tapicerowany.

Prawidłowe oparcie fotela biurowego wypukła się na wysokości lędźwi, natomiast na wysokości klatki piersiowej jest wklęsłe. Taki kształt  oparcia pozwala na odprężenie mięśni grzbietu. Oparcie powinno odchylić  się od pionu 30 stopni w tył, i 5 w przód.

Wygodny fotel  pozwala na swobodny ruch ramion.

Fotel winien  obracać się wokół własnej osi o 360 stopni.

Nie zapomnijmy sprawdzić czym  jest wyściełane. Wybierzmy te, które posiadają tapicerkę pokrytą oddychającą tkaniną.

Ten model mi się marzy. Zestaw 1 Ergohuman Ergonomiczny Fotel + Pulpit na laptop.
Ten model mi się marzy.
Zestaw 1 Ergohuman Ergonomiczny Fotel + Pulpit na laptop.

Dobry fotel biurowy to inwestycja na lata. Kupując taki mebel trzeba  liczyć się niestety z ceną. Unikajmy tanich, chińskich wyrobów, jakie oferuje większość sieciówek.  Gdzie w takim razie robić dobre i w rozsądnej cenie zakupy?. Tutaj przychodzi z pomocą sklep internetowy www.centrumkrzesel.pl,  którego oferta jest bardzo bogata i nie tak bezwzględna dla naszego portfela. Pamiętajmy , że na naszym  zdrowiu nie warto oszczędzać. Centrumkrzeseł to ponad 600 produktów, uznanych polskich producentów takich jak Profim, Grospol, Nowy Styl, Svenbox, Siesta oraz PolskiePufy. Firma dba o środowisko naturalne.Wybrane produkty z oferty, jak na przykład prezentowany wyżej Fotel Ioo jest w 98% gotowy do recyklingu. Zarówno plastiki jak i części aluminiowe,  stalowe oraz  tkaniny używane do produkcje krzeseł produkowane są z myślą o ekologii.
Sklep dba by przy pakowaniu wysyłek używać jak najmniej folii, oraz wykorzystywać kilkukrotnie opakowania tekturowe.

( Zdjęcia prezentowanych foteli pochodzą ze strony www.centrumkrzesel.pl)

 

 

 

 

Reklama

8 komentarzy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s