Zalety mieszkania na poddaszu

Od jakiegoś czasu poddasza cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących mieszkanie. Chętnie adaptuje się też niewykorzystywane do tej pory strychy w starych kamienicach.

sam34

Mieszkania na poddaszu jeszcze do niedawna cieszyły się złą sławą gdyż tak położone lokale trudno ogrzać zimą, natomiast latem nie sposób uniknąć duchoty. Nieszczelne dachy przyczyniały się do wilgoci lub zalewania mieszkań. Moja mama mieszka na ostatnim piętrze i problem wychładzania się mieszkania zimą i nagrzewana latem jest mi dobrze znany. Dlaczego więc decydujemy się na kupno lokalu lub remont przestrzeni pomiędzy stromym dachem a ostatnią kondygnacją ?

jpg.34

Mieszkanie na poddaszu są bardzo klimatyczne – wpływ na to mają skosy, okna dachowe i widoki. W takim wnętrzu można zaaranżować naprawdę wygodne, nowoczesne wnętrze. Kolejnym z atutów  jest brak sąsiadów z góry. Następnym argumentem przemawiającym na korzyść poddaszy jest widok z okna. Gdy taki  lokal posiada dodatkowo okna dachowe, to możliwa będzie obserwacja nieba, a to chyba największy atut mieszkania na poddaszu.

SAM_0845

W mieszkaniach budowanych w latach 70-80 ubiegłego wieku izolacje dachowe pozostawiały wiele do życzenia.

Dziś, dzięki ociepleniu poddasza pianką poliuretanową, która doskonale izoluje termicznie jak akustycznie, możemy cieszyć się urokami mieszkania na ostatnim pietrze. Metoda bezpośredniego natrysku na dowolne powierzchnie (blacha, drewno, folia paroprzepuszczalna, beton,) u  nas jest stosunkowo nową, a w USA, Kanadzie i innych krajach pianki sprawdzają się od ponad 20 lat. natrysk pianki pozwala wykonać izolację termiczną i izolację akustyczną – dwa w jednym. Izolacja z pianki gwarantuje nam 100 % szczelność w budynkach mieszkaniowych, przemysłowych i innych  Ocieplanie pianką poliuretanową, czyli izolacją natryskową, to oszczędność do 50 % kosztów energii – ograniczenie strat ciepła w zimie i ochrona przed nadmiernym przegrzewaniem się pomieszczeń w czasie letnich upałów. Kolejną zaletą jest ochrona przed hałasem – pianka posiada doskonałe właściwości tłumienia dźwięków. Mieszkając na poddaszu już nie musimy się obawiać odgłosów deszczu,wiatru i upałów. Dzięki swoim właściwościom  pianka poliuretanowa zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród inwestorów.

 

 

Reklama

4 komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s