Szlakiem wież widokowych pogranicza Kłodzkiego.Teplickie Skały-Čáp

Kochani postanowiłam Wam nieco przybliżyć region,w którym mieszkam.Dziś zapraszam do Czeskich Teplic.

SAM_2654
Teplickie Skalne Miasto

Zwiedzając Ziemię Kłodzką,warto zajechać do naszych południowych sąsiadów.SAM_2651Czekają tam na nas ciekawe i dobrze oznakowane szlaki turystyczne i pięknie usytuowane wieże widokowe.Zazwyczaj turyści tłumnie odwiedzają Narodowy Rezerwat Przyrody-Skały Adrszpradzkie.

SAM_2647Wybierając się do Adrszpaskiego Skalnego Miasta proponuję po drodze wstąpić do Teplickiego Skalngo Miasta.Mniej znane od  Adrszpaskich, lecz rozleglejsze, wyższe i bardziej dzikie. Teplickie stanowią najrozleglejszy tego rodzaju teren skalny w Czechach liczący ok. 18 ha.

SAM_2649
Ciekawe formy skalne

Wycieczkę można znacząc od niezbyt trudnej wędrówki na Górę Cap.Jadąc samochodem w kierunku  Adrszprach w Teplicach nad Metuji skręcamy w lewo do góry w stronę zamku Bischofstein.Zostawiamy samochód na bezpłatnym parkingu.

WP_20150724_14_51_53_Pro
Zamek Bischofstein

Możne zwiedzić ruiny Skalnego Zamku odwiedzić jeziorko lub od razu wyruszyć na Capa.

WP_20150724_15_07_19_Pro
Jeziorko.

Na skrzyżowaniu mamy doskonałe oznakowanie szlaków oraz mapy.

SAM_1696
Ruiny Zamku na Skale

We wrześniu 2014 roku na Czapie otwarto dla turystów drewnianą wieżę widokową z metalowymi schodkami o wysokości 9 metrów.

SAM_2642
Skalna Brama

Z wieży możemy podziwiać rozległą panoramę Sudetów.

WP_20150724_13_55_29_Pro
Wieża widokowa Na szczycie Čáp

Widać stąd Karkonosze – od Czernej hory przez Śnieżkę po Lasocki Grzbiet, Góry Krucze, Zawory, Pasmo Lesistej, Góry Suche, Teplickie Miasto Skalne, Ostasz, Broumowskie Ściany, polską część Gór Stołowych oraz Góry Orlickie.

SAM_2663
Widok z wieży na Adrszpaskie Skalne Miasto

WP_20150724_13_56_59_Pro

Reklama

9 komentarzy

  1. Uwielbiam tę okolicę. Często wybieram się do Teplic czy Adrspachu (jakoś wolę własnie od tej strony) czy też po prostu w Błędne Skały lub na Szczeliniec. W sobotę chcieliśmy jechac na Skały Krasnoludów, ale niestety mój M. musiał iść do pracy:(

  2. W pięknej okolicy mieszkasz 🙂 Byłem w Teplickich i Adrszpaskich skałach i potwierdzam, że warto, zawsze warto. Teraz przymierzam się do do Borumova – mniej znane skały, lecz też ciekawe, a samym Borumovie mieści się genialny, lokalny browar 🙂

    • Znam ten Bromovski browar.Polecam w Broumovskich Stenach schronisko na Hvězdzie,w którym możną wypić pyszne piwo podziwiając przy okazji widoki zapierające dech w piersiach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s