Zapach Świąt – Christmas Eve – Yankee Candle

Z jakim zapachem kojarzą Wam się Święta?Dla mnie to zapach prawdziwej choinki.Tata co roku przynosił do domu wielką pachnącą sosnę.Stała na balkonie i czekała do Wigilii kiedy to zaczynaliśmy ja przystrajać.Na drzewku pojawiały się robione przez nas kolorowe łańcuchy i rajskie jabłuszka.Skąd  brał  te jabłuszka- nie wiem ale pięknie pachniały i wyglądały ślicznie na choince.Kolejnym zapachem kojarzącym się ze Świętami jest zapach cytrusów.Jako ,że wyrastałam w okresie kiedy półki sklepowe świeciły pustkami a pomarańcze można było kupić jedynie przed Świętami ten zapach bardzo utkwił mi w pamięci.Nic tak nie cieszyło nas  jak  paczka ze słodyczami  i cytrusami. Smak cukierków owocowych i zapach wyrobów czekoladopodobnych na długo został mi w pamięci.

DSCN4348

Zastanawia mnie z jakim aromatem kojarzyć się będą Święta naszym dzieciom?

Chyba nie z zapachem świec palonych w tym wyjątkowym dniu.

Oto co przeczytałam w sklepach internetowych na temat tego wosku.

Christmas Eve – WOSK Yankee Candle– zapach, który swoim aromatem nastraja świątecznie. To tradycyjny zapach wydobywający się z kuchni podczas przygotowań do Wigilii Bożego Narodzenia…łączy w sobie nuty kandyzowanych owoców, śliwek posypanych cukrem, ciepłego kominka…. Zapach umili każdy rodzinny wieczór.

DSCN4354

Ten wosk miał nam towarzyszyć w czasie Świąt.Piękna etykieta z wizerunkiem  Mikołaja wiązącego na saniach prezenty jednoznacznie wskazywała na typowo Świąteczny aromat.

Tarta jest bardzo miękka,podczas łamania kruszy się w dłoniach.

DSCN4355

Wosk zaskoczył mnie słodkim aromatem śliwki i żurawiny.Dokładnie  taki zapach tu dominuje.Według mnie można go śmiało palić cały rok.Zapach nie jest zbyt intensywny.Po około godzinie wosk traci zapach i  zaczyna dominować w nim zapach parafiny.Być może to tylko moje odczucie .Podsumowując zapach należy raczej do owocowych kompozycji,jest bardzo ładny-owszem , lecz nie wyczuwam w  nim nut typowo świątecznych jak goździki,cynamon,sosna,wanilia,czy pomarańcza.

DSCN4365

Zapisz

Reklama

8 komentarzy

  1. Mam 8 zapachów z Yankee Candle w różnych rozmiarach i jeśli chodzi o trwałość zapachu, mam takie doświadczenia: wosk w objętościowo większych słoikach daje bardziej intensywny zapach niż małe słoiczki (kominka niestety nie mam, ale chyba można go przyrównać do małego słoiczka YC?). Małych słoiczków prawie w ogóle nie czuć… więc ich już nie kupuję. Z kolei dużych słoików używam tylko przy otwartym oknie, bo zapach jest zbyt intensywny. Idealnie pomieszczenie dla nich to duże przestrzenie, najlepiej w domu, nie w mieszkaniu.

    • Mam 8 zapachów z Yankee Candle w różnych rozmiarach i jeśli chodzi o trwałość zapachu, mam takie doświadczenia: wosk w objętościowo większych słoikach daje bardziej intensywny zapach niż małe słoiczki (kominka niestety nie mam, ale chyba można go przyrównać do małego słoiczka YC?). Małych słoiczków prawie w ogóle nie czuć… więc ich już nie kupuję. Z kolei dużych słoików używam tylko przy otwartym oknie, bo zapach jest zbyt intensywny. Idealnie pomieszczenie dla nich to duże przestrzenie, najlepiej w domu, nie w mieszkaniu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s