Mała wycieczka po okolicy.

Nie jestem zwolenniczką spędzania Świąt przy stole.Dziś pomimo nie najlepszej pogody spędziliśmy aktywnie prawie cały dzień.Mam to szczęście,że mieszkam w atrakcyjnej turystycznie części naszego kraju.Zapraszam Was na małą fotorelację

Jako miejsce spaceru wybraliśmy Kudowę Zdrój.Jadąc samochodem mijaliśmy ruiny pięknego dworku  w Sarnach.

DSCN2123

Dwór powstał około 1590 r., a w XVII w. przejęła go rodzina Götzenów, którzy uczynili z Saren swoją rodową posiadłość. Budynek został rozbudowany. Powstała wówczas kaplica ze wspaniałymi freskami autorstwa barokowego malarza Johanna Franza Hoffmanna, z których słynie zabytek.
W XIX w. posiadłość kilkukrotnie zmieniała właścicieli. Na początku kolejnego stulecia była już atrakcją turystyczną, chętnie odwiedzaną przez podróżnych. Po wojnie dwór zajmowały wojska radzieckie, a później powstał tam PGR. Podobnie jak setki innych dolnośląskich dworów i pałaców również Sarny mocno w tym czasie ucierpiały. Majątek niszczał, bo poza kaplicą żadne zabudowania dworskie nie były konserwowane czy remontowane. Dziś dwór nie ma podłóg – w ich miejsce są kupy gruzu, cegieł i pozostałości rozkradzionych pieców. Na drugim piętrze zawaliły się ogromne belki stropowe, zajmując pół komnaty. W bardzo złym stanie jest też XVI-wieczny spichlerz.

Kolejnym etapem podróży był Karłów. Na zdjęciu w oddali widać Szczeliniec Wielki.Przepiękne zapierające dech w piersiach widoki nie zostały uwieńczone na zdjęciach gdyż  obfity deszcz nie pozwolił na fotografowanie.

DSCN2112

DSCN2115

DSCN2116

DSCN2117DSCN2114

Mijane po drodze formy skalne.Na zdjęciu poniżej drzewo wyrastające na skale.

DSCN2118

W Kudowie Zdrój było tłoczno jak zawsze.Turyści,kuracjusze mimo złej pogody oblegali liczne ławki w parku.

DSCN2110DSCN2109

Po prawej stronie odnowiona pijalnia wód .

DSCN2108

W Czeskim Nachodzie tuż za granicą znajduje się DM.Myślałam ,że wrócę obkupiona w kosmetyki Balea.Niestety wszystkie sklepy były otwarte jedynie DM dziś był nieczynny.

DSCN2106

Reklamy

12 komentarzy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s