Magiczny świat zapachów.

Radość życia czerpiemy dzięki odczuwaniu bodźców ze świata zewnętrznego. Pomagają nam w tym zmysły. Obrazy, dźwięki, smaki pozwalają na świadome odczuwanie świata i czerpanie z tego radości. Niemałą zasługę w tym zakresie posiada także zmysł powonienia.Potęga zapachu znana była już w starożytności. Tam znajdziemy informacje  o leczniczym zastosowaniu olejków eterycznych Starożytni Egipcjanie byli pomysłodawcami pierwszej maszyny do destylacji, za ich sprawą wiedza na temat roślinnych substancji zapachowych przedostała się do Grecji i Rzymu, gdzie źródła ma nasza europejska kultura. Równie duże zasługi w aromaterapii przypadają krajom Orientu, wśród których w starożytnych Chinach i Indiach stosowanie olejków eterycznych należy do długowiecznej tradycji. Niemały wkład w rozwój aromaterapii dały też w średniowieczu prace arabskich uczonych.Zapach towarzyszył historii ludzkości w ciągu wieków. Człowiek jest bowiem z natury istotą, która ceni sobie piękno i w takim otoczeniu najbardziej lubi przebywać. Nic natomiast nie potrafi wprowadzić w tak dobry nastrój jak przyjemny zapach we wnętrzu.Aromaty odpowiednio dobrane nie tylko wywołają nieodparte wrażenie czystości, ale również pomogą nam się zrelaksować, poczuć przypływ energii lub po prostu poprawią nam nastrój.

Która z nas nie lubi gdy ubrania wyjęte z szafy pachną delikatnie i przyjemnie świeżo?. Uwielbiam miły zapach w szafie,komodzie,czy bieliźniarce.Aby odstraszyć nieproszonych gości między ubrania wciskałam ulubione mydełka.Już nie muszę tego robić bo mam te cuda.

Przedstawiam Wam „PACHNĄCĄ SZAFĘ „Firma ma w swojej ofercie mnóstwo  zapachów do pomieszczeń oraz kompleksową ofertę  produktów pozwalająca na wydobycie niesamowitych woni w każdym pomieszczeniu.Dotychczas z tej firmy miałam saszetki do torebki i obuwia.

.

Te magiczne zapachy wygrałam w konkursie.

W lnianych woreczkach z serii ” DeMole ” znajdziemy aromaty

*lawendy i pomarańczy*
*lawendy i sosny*
*lawendy i rumianku*
*lawendy i wanilii*
*goździków*
*wzgórza Prowansji*

Lawenda cieszy się popularnością, ponieważ jest uważana za doskonały zapach ułatwiający relaks, łagodzący bóle głowy i pomagający zasnąć.Działa odstraszająco na mole.

Słodka pomarańcza ma silną woń. Uważa się, że pomaga poprawić samopoczucie i zmniejszyć niepokój.

Kwiatowe nuty rumianku dają subtelny zapach i przyjemność, jaka wiąże się z przeniesieniem ogrodu do wnętrza domu.

Zapach świątecznego wnętrza to  woń goździków,wanilii i sosny.

Lawenda jest duszą Prowansji.

Woreczki pachną przepięknie.Już zamieszkały w mojej szafie.

Reklama

6 komentarzy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s